Աբովյան համայնքում ներդրումները կրկնապատկվել են ևս 102 միլիոն դրամով։ | Նորություններ | ATDF
Աբովյան համայնքում ներդրումները կրկնապատկվել են ևս 102 միլիոն դրամով։ Հայաստանի տարածքային զարգացման հիմնադրամի սոցիալական ներդրումների և տեղական զարգացման ծրագրի բաղադրիչ-2-ի շրջանակներում , ՀՀ կառավարության, Համաշխարհային բանկի(World Bank Armenia) և համայնքների համաֆինանսավորմամբ Աբովյանի համայնքապետարանը ձեռք է բերել երկու <<Կամազ>> մակնիշի ինքնաթափ բեռնատար և երկու բազմաֆունկցիոնալ քաղաքային կոմունալ՝ աղցան-ջրցան մեքենաներ: Այսուհետև տարվա բոլոր եղանակներին, ըստ անհրաժեշտության, բարեկարգման, աղբահանության և սանիտարական մաքրման աշխատանքները համայնքում կկազմակերպվեն առավել որակով և արդյունավետ:
Դեռևս մեկ ամիս առաջ համայնքը ձեռք էր բերել երկու <<Կամազ>> ինքնաթափ մեքենա՝ ընդհանուր 66 միլիոն դրամ արժողությամբ։ Այս հատկացումով Աբովյան համայնքում ներդրումը կազմում է 102 միլիոն դրամ։

Инвестиции в общину Абовян увеличились вдвое и составили еще 102 миллиона драмов | Новости | ATDF
Инвестиции в общину Абовян увеличились вдвое и составили еще 102 миллиона драмов. В рамках компонента-2 Программы социальных инвестиций и местного развития Фонда территориального развития Армении, при софинансировании Правительства РА, Всемирного банка и общин, муниципалитет Абовяна приобрел два самосвала КамАЗ и две многофункциональные коммунальные машины: машины для полива салатов. Отныне во все сезоны года по мере необходимости в поселке будут организованы работы по благоустройству, вывозу мусора и санитарной очистке максимально качественно и оперативно.
Месяц назад община приобрела два самосвала КамАЗ на общую сумму 66 миллионов драмов. Благодаря этому выделению инвестиции в общину Абовян составят 102 миллиона драмов.